Apie Mus
Iš meilės ir žavesio elniniams gyvūnams 2008 metais įkūrėme mažą elnių aptvarą Molėtų rajone, Čiulėnų seniūnijoje, esančio Juodėnų kaimo teritorijoje. Po kurio laiko įsigijome naujų, perspektyvių danielių ir tauriųjų elnių – taip laisvalaikio pomėgis virto verslo idėja. Dėl gausėjančio gyvūnų skaičiaus nutarta juos pervežti į naujus, puikiai įrengtus natūralių, vešlių pievų aptvarus Molėtų rajono Videniškių seniūnijos Liesenų kaimo teritorijoje.

Šiuo metu daugiau kaip 50 hektarų ploto aptvare auginama per 400 tauriųjų elnių ir danielių. Aptvarų plotas kasmet didinamas, atsižvelgiant į gyvūnų gerovės poreikį.

2014 m. VšĮ „Ekoagros“ elninius gyvūnus ir ganyklas sertifikavo kaip ekologišką ūkį. Mūsų ateities vizija – auginti ir veisti aukštos trofėjinės kokybės kelis šimtus tauriųjų elnių ir danielių; plėtoti veisiamų elnių tiekimo Lietuvos ir užsienio elnynams tinklą; ūkio teritorijoje įrengti nedidelę skerdyklą, atitinkančią visus ES keliamus reikalavimus ir tiekti ekologišką produkciją restoranams, prekybininkams bei privatiems klientams.
Taurieji Elniai
Taurusis elnias – įprastas senovės Lietuvos girių gyventojas. Tai stambus, grakštus, orios išvaizdos žvėris.

Elnio kūno aukštis pečių srityje siekia 140 cm, svoris – iki 250 kg, patelės būna smulkesnės. Patinų galvas puošia įspūdingi ragai.

Vasarą elnių kailis ryškiai rusvos spalvos, žiemą – pilkšvai durpinės. Jaunikliai iki 3 mėn. būna dėmėti. Kartais neryškiai dėmėtas būna ir antramečių elnių vasarinis kailis.
Auginimas
Veislinių elnių auginimas reikalauja daug žinių, laiko, darbo, lėšų ir, žinoma, meilės šiems grakštiems ir tauriems gyvūnams. Kad pasisemtume patirties, aplankėme ne vieną Anglijos, Ispanijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos elnyną. Daug žinių suteikė garsūs šios srities Europos specialistai ir mokslininkai. Rujos metu didele motininių patelių banda (nuo 30 iki 50 vnt.) rūpinasi vienas patinas. Patinas atrenkamas pagal genetinius kilmės duomenis, CIC balų sistemos ragų įvertinimą, kūno sudėjimą. Visi elniai ženklinami, kad galima būtų nustatyti gyvūno amžių, kilmę ir sekti galimą kraujomaišą.

Aptvare yra gaudyklė su specialiais įrenginiais elniams rūšiuoti, ženklinti, skiepyti, veterinarijos gydytojo apžiūrai, reikalui esant – kraujo mėginiams paimti, laboratoriniams tyrimams atlikti. Kad išvengtume gyvūnų susižalojimų ar beprasmių žūčių, prieš rują jų ragai nupjaunami.

Elniai auginami ekologiškai. Vasarą minta natūralia, niekuo netręšta žole. Racionui paįvairinti papildomai atvežama smulkių lapuočių ir spygliuočių medžių, krūmų, šakų. Žiemą šeriama šienainiu, pagamintu iš natūralių greta esančių pievų, ir iš ekologinių ūkių įsigytais grūdais.
Danieliai
Danielius – Lietuvoje retas, aptinkamas tik ten, kur buvo paleistas į laisvę, elnias. Jis yra 70–125 kg svorio, lieknas, panašus į taurųjį elnią, tik mažesnis ir su baltomis apvaliomis dėmėmis kūno šonuose. Patinai truputį stambesni. Jų ragai – su mentėmis viršutinėje dalyje.

Danielių uodega ilgesnė nei tauriųjų elnių, su išilgine juoda juosta. Kailio spalva vasarą – rusva ar gelsvai rusva, žiemą – pilkšvai rusva.
Naujienos
2020-07-24
Latvijoje vyko tarptautinė elnių augintojų konferencija. Jos metu buvo vertinami elnių ragai. Audronio Glumbako ūkyje auginamas elnias 3 ragų kategorijoje užėmė pirmą vietą, o kitas 6-7 ragų kategorijoje 3 vietą.
2018-02-11
2018 m. vasario 3 d., „Valstiečių laikraštis“ išspausdino straipsnį apie A. Glumbako elnyną „Meilė gyvūnams išaugo į verslą“.
2016-08-20
A.Glumbako elnių ūkis tapo Tarptautinės elnių ir laukinių kanopinių gyvūnų asociacijos „IDUBA“ nariu.
2016-07-18
Televizijos laida apie Audronio Elnyną: https://www.youtube.com/watch?v=N_xYuhiX1a8
2014-08-08
Latvijoje, Siguldos regione vyko tarptautinės tauriųjų elnių ir danielių mestų/pjautų ragų varžytuvės, kuriose dalyvavo atstovai daugiau kaip iš 10 Europos šalių. A.Glumbako elnyno tauriojo elnio Barto ragai, pirmų ragų kategorijoje, užėmė prmąją vietą ir tapo čempionu..
2008-01-01
Įkūrėme mažą elnių aptvarą Molėtų rajono, Čiulėnų sen., Juodėnų kaimo teritorijoje.
Siūlome
Veislinius gyvūnus: įvairaus amžiaus tauriųjų elnių ir danielių patinus ir pateles.

Mestus arba pjautus ragus tolesniam apdorojimui.

Gamintojo „Nodimor“ įvairių matmenų tinklą laukinių gyvūnų aptvarams.
Tauriųjų elnių ir danielių skerdieną.

Gaminius iš tauriųjų elnių ir danielių ragų.

Konsultuojame gyvūnų auginimo ir aptvarų įrengimo klausimais.
Kontaktai
Liesėnų km., Videniškių sen., Molėtų raj., Lietuva.
audronis.glumbakas@gmail.com
+370 698 38894
Partneriai: Leguma, Sodyba Aura
© 2024. Visos teisės saugomos.